Sitemizden Sağlık Makaleleri.

Prostat Kanserleri

Prostat Kanserleri Amerika’da her yetişkin altı erkekten biri prostat kanseri ve her yıl bunlara 165.000 kişi katılıyor ve her yıl 35.000 kişi bu kanserden ölüyor. Hastaların çoğu 50 yaşın üzerinde. Ama son yıllarda yaş hızla kırklara, hatta otuzlu yaşlara indi. Aslında prostat kanseri sandığımızdan çok daha fazla. Kanser dışı nedenlerle ölen kişilerin yapılan otopsilerinde 50li yaşlarda %15, 70li yaşlarda %40 ve 80li yaşlarda..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Çocuklarda Yatak Islatma (Alt Islatma) ve Tedavi Yöntemleri

Çocuklarda alt ıslatma Çocukların birçoğu yatağını ıslatır. Bu ıslatmaların büyük bir kısmı herhangi bir problemden kaynaklanmaz. Fakat çocuğunuz yatağını ıslattığı için üzgünse veya siz çocuğunuz için endişeleniyorsanız buradaki bilgilerle onlara yardımcı olabilirsiniz. Alt ıslatma nedir? Küçük çocukların yatağını ıslatması çok sık görülen bir durumdur. ..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Boğulmalarda İlkyardım

BOĞULMALARDA İLKYARDIM Boğulma nedir? Boğulma, vücudumuzdaki dokulara yeterli oksijen gitmemesi ile oluşan dokularda meydana gelen bozulmadır. Nedenleri nelerdir? Bayılma ve bilinç kaybı sonucu dilin geriye kayması, Nefes borusuna sıvı dolması, Nefes borusuna yabancı cisim kaçması, Asılma, Akciğerlerin zedelenmesi, Gazla zehirlenme, Suda boğulma (*). (*) Suda boğulmalarda, boğulma sırasında nefes borusu girişinin kasılmasına bağlı olarak çok az..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Kalori Nedir

Kalori Nedir: Isı enerji transferinin bir ölçüsü olduğuna göre, kalori de ısı üretiminin bir ölçüsüdür. Kilo kalori ( Kg Kal ) vücudun enerji harcaması ve gereksinmesi için kullanılan bir terimdir.Bütün yiyecekler midemizde, ince ve kalın bağırsaklarımızda sindirilerek kanımıza karışır. Sindirilmeyen ve posa haline gelen kısım da türlü şekillerde vücut tarafından dışarı atılır..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Menenjit Nedir

Menenjit nedir Menenjit hastalığına sebep olan mikroorganizma omurilik sıvısına ve beyninizin etrafına bulaştığında menenjit olursunuz. Eğer bu mikroorganizma kanınıza geçerse, septisemi denilen kan zehirlenmesine de neden olabilir. Virüslerin veya bakterilerin dahil olduğu birkaç mikroorganizma türü menenjite yol açar. Buradaki bilgiler, meningokok olarak adlandırılan bakterilerin neden olduğu menenjit ve septisemiyle ilgilidir. Bu enfeksiyo..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Epilepsi

EPİLEPSİ Epilepsi Nedir? Epileptik nöbet beyinde zaman zaman ortaya çıkan anormal elektriksel boşalımların sonucu olarak görülen geçici nörolojik disfonksiyon dönemidir. Epilepsi, halk arasındaki adıyla sara, yineleyen nöbetler ile karakterize ve sıklıkla geçici bilinç kayıplarına neden olan bir durumdur. Ancak bilinç kaybı her zaman oluşmaz. Nöbetler çok farklı şekilde ortaya çıkabilirler. Bazı..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.