Sitemizden Sağlık Makaleleri.

Uçuk Nedir

Uçuk nedir? Uçuklar sıkıntı vericidir ve ağrılı olabilirler. Yakalaşık bir hafta sonra iyileşirler. Ancak genelde belli bir zaman sonra tekrar çıkar. Ağır vakalar için faydalı mutlaka tedavi gerekir.. Uçuklar, dudaklarınızda ve ağzınızı etrafın görülen kabartılardır. Bunlara herpes simpleks denilen bir virüs neden olur. Uçuklar bazen herpes labalis ya da fever blisters olarak adlandırılırlar. Bu uçuk tipleri..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Prostat Hastalıkları

Prostat Hastalıkları Prostat hastalıkları erkeklerin önemli sorunlarının başında geliyor. Erişkin erkeklerin yaklaşık %50’sinde prostat büyümesi ya da kanseri var. Otuzlu yaşlarda bu oran %5-10 iken 80 yaşın üzerinde %90’ı geçiyor.   Prostat hastalıkları erkeklerin önemli sorunlarının başında geliyor.   Prostat hastalıkları gerçekten de çok rastlanılan hastalıkların başında geliyor.Erişkin erkek..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Karpal Tünel Sendromu

Karpal Tünel Sendromu Son zamanlarda el bilekleriniz sabahları işe başlarken size ağrı veriyorsa, gün boyunca sürüyorsa, ertesi sabah da devam ediyorsa bu Karpal Tünel Sendromu’ nun ilk belirtisi olabilir. Karpal tünel, anatomik olarak el bileği alt tarafında ligament altında yeralan  dar bir tüneldir. Bu sendromsa burada bir daralma olduğunu ifade eder. Bu tünel parmakları, eldeki ana (medyan) sinir ve tendonu korur. Karpal Tünel..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Sporcularda Ayak Bileği Yaralanmaları

Sporcularda Ayak Bileği Yaralanmaları Ayak ve ayak bileği yaralanmaları spor yapan herkesin sıklıkla karşılaştığı bir sorundur. Yaralanma mekanizmalarına bakacak olursak en sık antrenman eksikliği karşımıza çıkmaktadır. Lisanslı veya lisanssız spor yapan herkesin ortak sorunu antrenman programlarına esnetmeleri eklememeleridir. Örneğin haftanın üç günü spor yapan bir kişinin, antrenman yaptığı günlerin dışında en az iki g&uum..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Makular Dejenerasyon (Sarı Nokta Hastalığı)

Sarı nokta hastalığı (Makular dejenerasyon) Makular dejenerasyon görme kabiliyetinize zarar verir. Burada yaşlıları etkileyen türünden söz ediyoruz. Bu çoğu zaman yaşa bağlı makular dejenerasyon olarak adlandırılır. çaresi yoktur, faka faydalı olabilecek tedaviler vardır. Ayrıca, sahip olduğunuz görme kabiliyetinizi en fazla olması için yapabilecek bir çok şey vardır. Makula dejenerasyonu nedir? Makulanız, gözün..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Penisin Şekil Bozuklukları

Penisin Şekil Bozuklukları Konjenital Penil  Kurvatür (Doğumsal Penis Eğriliği) En sık buluğ çağında görülen penis iç zarının bir hastalığıdır. Doğuştan ya da sonradan oluşabilir. Ağrılı sertleşme, peniste eğrilik, ağrılı cinsel ilişki şeklinde kendini gösterir. Genetik(ailesel-konjenital) yatkınlık sebepleri arasındadır. Doktorunuz muayene ile kolayca tanı koyabilir. Tedavisinde cerrahi yöntemler uygulanır. Eğriliği..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.