Sitemizden Sağlık Makaleleri.

Büyüme Ve Gelişme

Büyüme ve Gelişme Nedir? Büyüme, vücut hücrelerinin  o doku veya organ için normal olan genetik özelliklerine uygun çoğalmasıdır.  Normal büyüme için sağlıklı hücre yapısı, yeterli besin ve uygun ortam ve büyüme faktörleri gereklidir. Gelişme ise doku, organ ve sistemlerin yapılarındaki değişiklikler sonucu işlev kazanmasıdır. Büyüme çocuğun sağlığı hakkında &ou..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Migren

MİGREN NEDİR? Tekrarlayıcı ve genellikle bulantı kusma gibi bulgularla ortaya çıkan şiddetli başağrısı ataklarına MİGREN denir.Toplumda oldukça sık görülen, rahatsızlık verici ve iş görmezliğe neden olan Nörolojik bir hastalıktır.Ataklar arasında kişi tamamen normalken, baş ağrılı dönemde genellikle loş ve sakin bir odada yatmak ister. HER BAŞ AĞRISI MİGREN MİDİR ? Her baş ağrısı MİGREN değildir ve baş ağrılarının ..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Kalp Hastalıklarından Korunmada Beslenme Önerileri

cokhastayim.com  logo KALP HASTALIKLARINDAN KORUNMADA BESLENME ÖNERİLERİ Kalp hastalıkları Amerika dahil, tüm ülkelerde ölümlerin birinci derecede nedenidir.Kadınların daha az olmakla birlikte her iki cinste de görülen kronik bir hastalıktır. American Heart Association ( Amerikan Kalp Derneği ) kalp hastalığı nedenleri arasında; sigara içme, yüksek kan basıncı, yüksek kan kolestrolü ( > 200 mg/dl ), yetersiz egzersiz,obezite,şeker hastalığ..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Serebrovasküler Hastalıklar (Beyin Damar Hastalıkları)

Serebrovasküler Hastalıklar (Beyin Damar Hastalıkları) Serebrovasküler hastalıklar olarak tıbbi şekilde ifade edilen  beyin damar hastalıkları beyni besleyen damarların tıkanması veya kanaması ile ortaya çıkan, hasar gören beyin bölgesi ile ilgili belirtiler veren bir hastalık grubudur. Serebrovasküler hastalıklar ölüm nedeni olarak dünyada 3. sırayı alırken, sakatlık oluşturma yönünden birinci sırada ye..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Kalori Nedir

Kalori Nedir: Isı enerji transferinin bir ölçüsü olduğuna göre, kalori de ısı üretiminin bir ölçüsüdür. Kilo kalori ( Kg Kal ) vücudun enerji harcaması ve gereksinmesi için kullanılan bir terimdir.Bütün yiyecekler midemizde, ince ve kalın bağırsaklarımızda sindirilerek kanımıza karışır. Sindirilmeyen ve posa haline gelen kısım da türlü şekillerde vücut tarafından dışarı atılır..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Egzema Nedir

EGZEMA (DERMATİT) Nedir? Egzema, diğer adıyla dermatit, sıklıkla cildin bir çok maddeyle temas etmesi sonucu duyarlı hale gelmesiyle ya da çeşitli genetik ve çevresel faktörlerin etkisiyle ortaya çıkan iltihaplı ve alerjik (genelde) bir deri hastalığıdır. Egzemada, şişkin, pütürlü, kırmızı renkte, kaşıntılıve kabuklanmış döküntüler görülür. Vücudun bir çok bölgesinde ya da sın..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.