Sitemizden Sağlık Makaleleri.

Yanıklar

YANIKLAR Yanık;su buharı, su veya diğer sıcak sıvılar, ateş, sıcak cisim, elektrik, aşırı güneş ışını veya kimyasal maddelerin (asit ve baz) insan vücuduna temas etmesiyle vücutta meydana gelen doku harabiyetidir. Yanıklar insan vücuduna verdikleri zararlara göre sınıflandırılır: Birinci Derece Yanıklar: Güneş yanıkları ve çok sıcak olmayan maddelerin vücutta meydana getirdikleri yanıklardır. Yanığın oluştuğu yerde hafif..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Yaşlılık Benleri ve Çiller

Yaşlılık Benleri ve Çiller Yaşlılık Benleri (seboreik keratozlar) Yaşlılık benleri derinin üzerinde oluşan iyi huylu oluşumlardır. Sıklıkla orta yaş ve yaşlılıkta ortaya çıkar. Genelde yuvarlak ya da oval, kahverengi ya da siyah renkte, yüzeyi karnabahar görünümünde, deri üzerine yapışmış gibi bir görünüm mevcuttur. Yüz, omuz, göğüs, sırt  gibi sürtünme alanlarında ortaya &cced..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Anafilaksi Nedir

Anafilaksi   Anafilaksi Nedir ? Doktorlar ciddi alerjik durumlara karşı görünen reaksiyonları Anafilaksi olarak tanımlarlar. Bu reaksiyon çok kısa bir süre içerisinde gerçekleşir ve ölümcül olabilir. Anafilaksi aşağıdaki durumlardan sonra gözlemlenebilir; ·Alerjik reaksiyon gösteren besinler tüketildiğinde ·Alerjik reaksiyon gösteren ilaçlar alındığında ·Alerjik reaksiyon g&..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Cilt Bakımı ve Peeling

 Cilt Bakımı Cildin görüntüsünü bozan temel sebeplerin başında, sivilce izleri, güneş lekeleri, yara izleri ve yaşlanma belirtileri gelir. Bu tarz cilt problemlerinden kurtulmak için “soyma” anlamına gelen “peeling” etkili bir yöntemdir.  Cildin derinlemesine arındırılması, hasarlı üst deriyi kaldırarak, sağlıklı deriyi ortaya çıkarma işlemine peeling denir. Peeling ile ölü hü..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Makular Dejenerasyon (Sarı Nokta Hastalığı)

Sarı nokta hastalığı (Makular dejenerasyon) Makular dejenerasyon görme kabiliyetinize zarar verir. Burada yaşlıları etkileyen türünden söz ediyoruz. Bu çoğu zaman yaşa bağlı makular dejenerasyon olarak adlandırılır. çaresi yoktur, faka faydalı olabilecek tedaviler vardır. Ayrıca, sahip olduğunuz görme kabiliyetinizi en fazla olması için yapabilecek bir çok şey vardır. Makula dejenerasyonu nedir? Makulanız, gözün..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Kalp Sağlığı

Sağlıklı bir kalp, sadece kalp hastalıklarından korunmak için değil, ayrıca şimdi ve ileriki yaşlarınızda hayatın tadını çıkarmak için yeterli enerjiye sahip olmanız açısından da önemli. KALBİNİZE DİKKAT EDİN! Kalbimiz, vücudumuza kan pompalamakla sorumlu olan organımız. Dokulara oksijen ve besin taşıyarak vücudun işlevlerini sürdürebilmesini sağlar. Dahası, karbondioksit gibi atık ürünleri de uzaklaşt..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.