Sitemizden Sağlık Makaleleri.

EHEC (E.Coli)

EHEC (Enterohemorajik E. Coli) Escherichiacoli (E. coli) genellikle insanların ve sıcak kanlı hayvanların bağırsaklarında bulunan bir bakteridir. E. coli suşlarının çoğu zararsızdır. Enterohemorajik E. coli (EHEC), gibi ancak bazı suşları, ciddi gıda kaynaklı hastalığa neden olabilir. Öncelikle çiğ veya az pişmiş kıyma ürünleri ve çiğ süt gibi kontamine yiyecek tüketimi aracılığıyla insanlara bulaşır. Bir halk sağlığ..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Mevsimsel Grip

MEVSİMSEL GRİP Mevsimsel grip, influenza A veya B virüslerinin sebep olduğu bir akut solunum yolu enfeksiyonudur.   • Burun akıntısı   • Öksürük   • Ateş   • Titreme   • Baş ağrısı   • Kas- Eklem ağrısı   • Yorgunluk gibi şikayetlerle karşımıza çıkar. Genellikle kış mevsiminde salgınlar halinde solunum yolu ile yayılır. Ancak nadiren büyük toplu salgınlara neden olu..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Bel Fıtığı Nedir

BEL FITIĞI  Belimizde 5 adet omur adı verilen kemik vardır. Bu kemikler arasında da disk denilen kıkırdaklar bulunur. Diskler, özel bir bağ dokusu organı ve omurganın dayanıklılığına, hareketliliğine ve zorlamalara karşı dirençli olmasına, omurgaya uygulanan darbelerin emilmesine sebep olur  ve kuvvetin çevre dokulara dengeli bir şekilde dağılmasını sağlar. Bel fıtığı, beldeki omur kemikleri arasında bulunan ve adeta bir koruma ..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


KOAH

KOAH Nedir ? "Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı” isminin baş harflerinden oluşan kısaltılmış bir hastalık ismidir. Hastalığın en önemli nedeni SİGARA bağımlılığıdır. KOAH yaklaşık olarak 20 yıl günde bir paket sigara içme sonrasında ortaya çıkar. Eğer günde bir paketten daha fazla sayıda sigara içiliyorsa bu zaman daha da kısalır. Hastalık genellikle 40 yaşından sonra belirti vermeye başlar. KOAH teşhisi al..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Sağlıklı uyanmak için yapılması gerekenler

cokhastayim.com  logo 1 - Uyku öncesi cilt temizliği Uykuya hazırlanırken, yatağa girmeden en az bir saat önce yüzün temizlendiğinden emin olunmalı. Dermatologların da önerdiği üzere, uyumadan önce cildin salgıladığı yağlar, ölü hücreler ve toksinlerin arındırılması tüm gece cildin kan akışını düzene sokarak, kendini yenileyebilmesine olanak tanıyor. 2 - Uyku pozisyonu Omurganın ve vücudun rahat edebileceği bir şekilde, omuz ve ..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Konforlu Tüp Bebek

Konforlu Tüp Bebek Bebek sahibi olmayı isteyen çiftler için artık Konforlu Tüp Bebek tedavisi denilen bir yöntem uygulanmakta. Yumurtalık kapasitesi normal ve yaşı 35 'in altında olan, düzgün adet gören kadınlara uygulanabilen bu yöntem hem zamandan hem de paradan tasarruf etmenizi sağlıyor. Eurofertil Tüp Bebek Merkezi Medika Direktörü Dr. Hakan Özörnek, tedavinin yaygınlaştığını ve hastaların bu tedav..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.