Sitemizden Sağlık Makaleleri.

Tiroid Nodülleri

Tiroid Bezi Nodülleri Tiroid bezi anatomik olarak boynun ön tarafında, nefes borusunun önünde, her iki tarafa doğru uzanan bir bezidir. Tiroid bezi T3 ve T4 adı verilen ve metabolizmanın hızını idare eden çok önemli hormonları salgılar. Tiroid bezinin her ne şekilde olursa olsun büyümesine “guatr” denir. Bunun da en sık nedeni nodüler guatrdır, yani nodüllerin meydana getirdiği guatr’ dır. Bu nodüller, tiroi..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Rahim Kanseri (Uterus Kanseri)

Rahim (Uterus) Kanseri Rahim kanseri veya uterus kanseri denildiğinde rahim içini döşeyen endometrium’ dan (rahim iç zarı) kaynaklanan kanserler anlaşılır. Bu kanserlere "endometrium kanseri" de denir. Kadınlarda görülen kanserler arasında dördüncü sıradadır. Fakat kadınlarda üreme sisteminde en sık karşılaşılan kanserdir. Rahim kanseri genellikle menopoz sonrası yıllarda ortaya çıkar ve sıklıkla 50-60 y..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Ereksiyon Problemleri

Ereksiyon Problemleri Ereksiyon olma probleminiz varsa yalnız değilsiniz. İngiltere’de ereksiyon problemi olan 2 milyondan fazla erkek var. Doktorlar bütün gün bu dertten muzdarip erkekleri muayene ediyor. Doktorunuzla görüştüğünüzde  size yardımcı olabilecek tedavileri önerecektir. Ereksiyon problemi nedir? Bir çok erkek bazı yerlerde ereksiyon olma problemi yaşarlar. Bir çok şey buna neden olabilir. Bir çok ..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Beyin anevrizmaları

Beyin Anevrizmaları Beyin anevrizması; beyin damarlarının duvarındaki kas tabakasının zayıflığından dolayı damarlarda oluşan balonlaşmaya verilen addır. Bu balonlaşma damar duvarında zayıflama ve incelmeye neden olur. Bu damarın zayıfladığı yerden yırtılması ile beyin kanaması oluşur. Beyin anevrizması her yaştaki kişilerde görülebilir, ancak çoğunlukla 35 ila 60 yaşları arasındaki kişilerde daha sık yakalanır . Kadınların anevrizmaya yaka..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Kürtaj Nedir

Kürtaj nedir? Kürtaj hamileliği sonlandırmanın bir yoludur. Kürtaj neden uygulanır? Kadınların kürtaj yaptırmalarının birçok nedeni olabilir. Örneğin: ·Bebeğin masraflarını karşılayamama düşüncesi ·Hayatında bebeğe yer olmadığı düşüncesi ·Bekar olup bebeği tek başına büyütme korkusu ·Eşiyle sıkıntı yaşama ·Bebekle ilgili olumsuz bir gelişimin oluşması ·Sağlık..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Ağrılı adet görme (Dismenore)

Ağrılı adet görme (Dismenore) Ağrılı âdet, size kendinizi kötü hissettirir ve hayattan zevk almanızı engeller. Fakat ilaç almanın yanı sıra yapabileceğiniz şeyler ve kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olabilecek tedaviler vardır. Ağrılı döneme ne neden olur? Çoğu kadın adetlerinden önce ya da süresince kasığının alt kısımlarında (alt karın) ve bazen sırtlarında ya da bacaklarında ağrı duyar. Ağrı genellik..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.