Sitemizden Sağlık Makaleleri.

Gastroözofageal Reflü Hastalığı

GASTROÖZOFAGEAL REFLÜ HASTALIĞI (GÖR) Gastroözofageal reflü hastalığı veya diğer adıyla asid reflüsü mide içindeki asid sıvısının özofagus (yemek borusu) içine geri kaçması ve bunun sonucunda yemek borusunda zarar oluşmasıdır. Tüm sağlıklı insanlarda reflü görülebilir. Sağlıklı insanla hastalık arasındaki ayırım reflünün görülme sıklığı ve bunun süresidir. Refl&uu..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Masa Başında Doğru Oturmak ve Omurga Sağlığı

Masa Başında Doğru Oturmak ve Omurga Sağlığı Masa başına bağımlı çalışma sistemi insan vücudunda boyun, sırt ve bel ağrılarına neden oluyor. Yoğun olarak oturarak çalışanların kasları zayıflıyor. Bu durumda bedenen yükü büyük oranda iskelet sistemine biniyor ve sağlık sorunları ortaya çıkıyor. Doğru oturmak ve egzersiz yapmak ağrıları sonlandırabilir. Son yıllardaki teknolojik gelişmeler insanların daha uzun..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Beyin Tümörleri

KANSER NEDİR? Kanser;  yüzlerce çeşidi olan bir hastalık grubudur. Kanseri doğru anlamak için normal hücrelerin nasıl kanserli hücrelere dönüştüğünü anlamak gerekir. Sağlıklı hücreler, vücut büyümesi,bölünme ve yenilenme işlemlerini gerçekleştirir. Aynı zamanda hasarlı hücrelerin de tamirini  yaparlar. Normal hücrelerin büyüme yeteneği sınırlıdır. Bazen..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Kalp Krizinden Korunma ve Tedavi Yöntemleri

Kalp Krizinden Korunma ve Tedavi Yöntemleri Kalp krizlerinde hangi tedavinin işe yaradığı hakkındaki en iyi ve en güncel araştırmaları bir araya getirdiik.Bu bilgilerimizi doktorunuzla konuşmak ya da hangi tedavinin sizin için en iyisi olduğuna karar vermede  kullanabilirsiniz. Kalp krizi geçirdiğinizde ne olur? Kalbiniz kanı tüm vücudunuza pompalar. Kan kaslarınıza oksijen ve enerji taşır. Kalbiniz kaslardan meydana gelmiştir ve pompalamay..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Ani İşitme Kaybı

ANİ İŞİTME KAYBI Ani işitme kaybı nedir? Ani işitme kaybı, iç kulak tipinde bir sağırlıktır. İç kulakta işitme organı olan koklea’ dan, beyindeki işitme merkezine kadar olan geniş alanda herhangi bir yerdeki hasara bağlı oluşabilir. İşitme kayıplarını orta kulak, iç kulak veya her ikisini kapsayan işitme kayıpları olarak grupladığımızda, iç kulak tipi işitme kayıpları daha çok korkulan bir türdür. İç ku..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Egzema Nedir

EGZEMA (DERMATİT) Nedir? Egzema, diğer adıyla dermatit, sıklıkla cildin bir çok maddeyle temas etmesi sonucu duyarlı hale gelmesiyle ya da çeşitli genetik ve çevresel faktörlerin etkisiyle ortaya çıkan iltihaplı ve alerjik (genelde) bir deri hastalığıdır. Egzemada, şişkin, pütürlü, kırmızı renkte, kaşıntılıve kabuklanmış döküntüler görülür. Vücudun bir çok bölgesinde ya da sın..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.