Sitemizden Sağlık Makaleleri.

Genital Siğiller (HPV)

Genital siğiller (HPV) Genital siğilleriniz varsa, bu sizi utandırıp üzüyor olabilir. Fakat genital siğiller genelde tehlikeli değillerdir ve çok iyi sonuçlar  verecek şekilde tedavi edilirler. Genital siğiller nedir? Genital siğiller genellikle genital bölgelerinizin kenarında büyüyen pütürlü öbekler şeklindeki oluşumlardır. Fakat siğilin bu türü, burun ya da ağzınızı kenarında da büyüyebilir...


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Kolorektal kanserler ( Kolon Kanseri )

Kolorektal kanserler Kalın Bağırsak Kanseri diğer adı ile Kolorektal kanser (kolon ve rektum kanseri) ülkemizde önemli bir sağlık sorunudur. Batı toplumunda yapılan çalışmalarda kalın bağırsak kanseri gerek Amerika Birleşik Devletlerinde gerekse Avrupa da oldukça sık gözlenen ve de kansere bağlı ölümlerin önemli bir kısmını oluşturan bir hastalıktır.Sağlık Bakanlığının yayınladığı 1998 istatistiklerine göre, kalı..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Anksiyete Bozukluğu (Kaygı Bozukluğu)

Anksiyete Herkes zaman zaman kaygılı olur. Fakat yaşantınızla olan uyumunuzu engelleyecek kadar çok kaygılı hissediyorsanız, kendinizi daha az kaygılı hissetmenize yardımcı olması için doktorunuzla görüşüp bir tedavi uygulayabilirsiniz. Kaygı bir hastalık haline dönüştüğünde Kaygı normal bir insan duygusudur. Ailemiz, işimiz ya da para gibi şeyler konusunda hepimiz bazen kaygılanırız. Kaygı, hayatınıza çok fazla m..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Hepimizin Sorunu Sırt Ağrıları

Hepimizin Sorunu Sırt Ağrıları Daha az hareketli olması nedeniyle sırt ağrıları bel ağrılarına göre daha az görülür. Sırt bölgesinden kaynaklanan ağrılar olabileceği gibi diğer hastalıklar nedeniyle sırt bölgesine yansıyan ağrılar da olabiliyor. Bunların en önemlisi ise mide ve barsak ülseri ile kalp krizi... Sırt ağrısı, bel ağrısına göre daha az sıklıktadır. Çünkü sırt bölgesi bel bölgesin..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Tırnak mantarı (Onikomikozis, tinea pedis)

Tırnak mantarı enfeksiyonu Tırnaklarınızda beyazlaşma ve çökme varsa bir mantar enfeksiyonu olabilir. Tırnak enfeksiyonları güzel görünmezler fakat ciddi bir şey değildir. Tırnak mantarı enfeksiyonu nedir? Tırnak mantarı enfeksiyonunu  kapmak kolaydır ve birçok insan bu enfeksiyonu kapar. Enfeksiyonu ne kadar erken tedavi ederseniz, ondan o kadar kolay kurtulursunuz. Mantar, soyunma odalarında, yüzme havuzlarının etrafındaki dö..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.


Alkol zehirlenmesi (intoksikasyonu) nedir

Alkol zehirlenmesi (intoksikasyonu) nedir? Ayrıca sarhoşluk da denilen alkol zehirlenmesi, çok fazla alkol aldıktan sonra geçici (kısa süreli) bir durumdur. Alkol, tahıl veya üzüm gibi meyvelerden kimyasal olarak etanol olarak adlandırılan bir kimyasal yapıdan oluşur. Bu, bira, şarap, votka ve viski gibi, likör, ya da diğer yetişkin içeceklerde bulunur. Alkol zehirlenmesi, aldığımız alkol miktarının vücudunuzun işleyebileceğinden ..


+ Devamını Okuma İçin Lütfen Tıklayın.